دروس اولیه آسترولوژی تروپیکالآسترولوژی چیست ؟ آسترولوژی  مطالعه و بررسی  ارتباط بین حرکت اجرام آسمانی و وقایع روی زمین و زندگی ماست. اگرچه ما اراده آزاد داریم ، اما این انرژی ها فضا را برای عکس العمل ها و تصمیم گیری های ما آماده می کنند، فضا را برای درس و تست های روح ما آماده می کنند و زمان دوره های چرخه کارمایی روح ما در گردش ماه و خورشید و دیگر سیارات در هم آمیخته است.

بانو راشل چه نوع آسترولوژی کار می کنند؟ هوروسکوپ فارسی که پایه گذار آن بانو راشل است بر اساس آسترولوژی تروپیکال با تخصص شاخه آسترولوژی تکاملی کار می کند.

آیا در آسترولوژی تروپیکال ، موقعیت سیارات و مجموعه ستارگان در آسمان ، با موقعیت نشان های زودیاک  یکسان است؟

اساس ستاره شناسی‌ غربی بر موقعیت قرار گیری سیارات در آسمان از دیدگاه ناظر زمینی نیست بلکه بر اساس موقعیت خورشید نسبت به زمین است که فصل‌ها را ایجاد می‌کند و این موقعیت همیشه ثابت است. زاویه یی که خورشید  نسبت به خط استوا و مدار راس سرطان و راس جدّی میسازد مشخص کننده شروع نشان‌های زودیاک است. در 21 مارس با استوا صفر درجهٔ میشود که آغازفصل بهار ( قوچ ) است، وقتی‌ در 21 ژوئن در نیمکره شمالی‌ اشعه خورشید بصورت کاملا عمودی  به راس سرطان (زودیاک خرچنگ) می‌رسد شروع تیرماه یا خرچنگ است، بعد دوباره با استوا در 22-23-سپتامبر صفر درجهٔ میشود که شروع لیبرا است، در 21 دسامبر با زاویه 90 درجه  به مدار راس جدّی  یا کپریکورن در 23.5 درجه مدار عرض جغرافیای نیمکره جنوبی زمین میرسد  که شروع زمستان یا دی‌ ماه و همان کپریکورن است و به همین ترتیب این مسیر تکرار میشود و فصل‌ها به وجود می‌‌آیند. مدار راس سرطان( خرچنگ ) و راس جدّی (کپریکورن)  و همینطور استوا همیشه ثابت اند و وضعیت خورشید و زمین هم همیشه به همین منوال است و موقعیت نشان ها را مشخص می کنند، بنابراین موقعیت نشان‌های زودیاک در طی سال ها تغییر نمیکنند.

نویسنده : راشل- هوروسکوپ فارسیدروس اولیه آسترولوژی تروپیکال

 

دروس اولیه آسترولوژی تروپیکال

 

چارت تولد >>> نشان خورشیدی و نشان رایزینگ و نشان ماه :

هر شخصی‌ چارت تولد دارد که مثل اثر انگشت اختصاصی خود شخص است و در این نمودار ، وضعیت آسمان و ستارگان را در زمان تولد شخص نشان داده می شود.  چارت تولد شما شناسنامه روح شماست که  با نگاه کردن به آن نقطه ضعف ها و نقطه قوت های شما , مسیرهای احتمالی شغلی- درآمدی و تحصیلی ,مهاجرت ,ازدواج و فرزندان , تفکرات و باورها و چرخه های کارمایی شما دیده میشود

در ستاره شناسی غربی/تروپیکال که این وبسایت بر اساس آن است ماه تولد شما بر اساس تقویم ایرانی همان نشان خورشیدی شماست. مثلا اگر فروردین متولد شده باشید نشان خورشیدی شما قوچ است واگر متولد آبان باشید نشان خورشیدی شما عقرب است

نشان رایزینگ یا اسندنت مشخص کننده نشانی‌ از زودیاک هست که در زمان تولد شما از شرق آسمان در حال طلوع و بر آمدن بوده است .این نشان بسیار مهم است چون رایزینگ شما مرز شروع خانه یک از چارت تولد شماست و خانه تولد شما دوازده خانه دارد که چرخه آغاز آن از خط رایزینگ یا اسندنت است. و تغییرات وضعیت کنونی همیشه روی نشان  رایزینگ بسیار تاثیر گذار هستند. نشان رایزینگ مشخص کننده صفات و ماسک شما در اجتماع و در ارتباط با دیگران هم میباشد . مردم همیشه اول نشان رایزینگ را در شما می بینند و اولین برداشت آنها از شما بر اساس نشان رایزینگ می باشد. مثلا کسی‌ که رایزینگ خوشه و ماهی‌ دارد در برخورد اول خیلی‌ خجالتی و ساکت به نظر میرسند اما وقتی‌ آنها را بیشتر میشناسیم خصوصیات نشان خورشیدی بیشتر بروز می‌کند

نشانی‌ که ماه در آن قرار دارد نشان دهنده احساسات و ترس هاو نگرانی های شماست. ماه مود احساسی شما را مدیریت می کند. دقیقا وقتی تحت استرس یا هیجان قرار می گیرید نشانی که ماه شما در آن واقع شده خودش را بروز می دهد. به عنوان مثال کسانی که ماه در تارس دارند نیازمند شرایط پایدار و ثابت هستند و کسانی که ماه درکماندار دارند از زندگی یکنواخت بی حوصله میشوند.

وضعیت سیارات و موقعیت آنها در زمان تولد یعنی در ساعت و روز و دقیقه تولد شما بر اساس طول و عرض جغرافیایی محل تولد شما ،چارت تولد شما را شکل میدهند.
وضعیت فعلی سیارات در آسمان را چارت ترانزیت می‌نامیم. یعنی‌ مثلا پلوتو در چارت تولد وضعیت پلوتو در زمان تولد را نشان میدهد. پلوتو ترانزیت وضعیت فعلی پلوتو ​را در آسمان نشان میدهد.

​نمونه چارت تولد 

 

دروس اولیه آسترولوژی تروپیکالشخصیت گویای هر سیاره :

خورشید: من هستم 

ماه : من حس می‌کنم

مرکوری : من فکر می‌کنم

ونوس : من عشق می‌ورزم

مارس ( مریخ) : من عمل می‌کنم

ژوپیتر ( مشتری) : من رشد و گسترش می‌دهم

زحل ( ساترن) : من زیربنایی می سازم

اورانوس : من متحول می کنم

نپتون : من خیال و تصور می‌ کنم

پلوتومن تبدیل می‌کنم.

 

زوایای اصلی بین سیارات0 درجه ( پیوند ، کانجانکشن )  ، 90 درجه ( اسکوئر )   ، 60 درجه ( سکستایل ) ، 120 درجه ( تراین ) ، 180 درجه ( تقابل ) 

 

دروس اولیه آسترولوژی تروپیکال

نشان های زودیاک دوازده عدد هستند و هر کدام دارای شخصیت و ویژگی های مخصوص به خود می باشند.

 شخصیت گویای هر نشان:

قوچ ( اریس ) : من هستم

گاو ( تارس ): من دارم

دوقلو ( جمینای ) : من فکر می کنم

خرچنگ ( کنسر ): من احساس می کنم

شیر ( لئو ): من اراده می کنم

خوشه ( ویرگو ) : من آنالیز می کنم

ترازو ( لیبرا ) : من متعادل و بالانس می کنم

عقرب ( اسکورپیو ) : من با عطش می خواهم

کماندار ( سحیتریوس ) : من عمیق می بینم و می اندیشم

بز ( کپریکورن ) : من استفاده می کنم

دلو ( آکواریوس ) : من می دانم

ماهی ( پایسیز ): من باورم بر این است.

 

دروس اولیه آسترولوژی تروپیکال

 صفات مربوط به هر سیاره در ستاره شناسی:

خورشید: زندگی‌ و حیات ،روح , غرور و اعتماد به نفس،هویت، پدر، مرد، مقام

ماه:احساسات، مادر، نوسانات احساسی‌، تغذیه کننده و پرستار

ساترن: مسئولیت، ساختار، قانون، افسر قانون، محدودیت، دیوار

پلوتو: مرگ، تولد دوباره، تبدیل و دگردیسی، سکس, سیاست و قدرت , حسادت و انتقام

اورانوس: معجزه گر‌، بیدارگر، آزادیخواه، شورشگر، صاعقه، نو آوری، تکنولوژی،تغییرات ناگهانی، ستاره شناسی و علوم آینده

نپتون: رویا، توهم و گم شدن، اعتیاد ، تصور، روحانیت و خلاقیت و هنرهای تجسمی ، آسانسور به عالم ملکوت

ونوس: پول، عشق، ارزش‌ها و دارائی های مادی و معنوی، خواسته های قلبی،  هنر، سمبل انرژی زنانه

مارس: جنگجویی، انرژی و سوخت حرکت، پرخاشگری، زورگویی و اجبار , تهاجم، سمبل انرژی مردانه

مرکوری: ذهن روزمره ، ارتباطات و نت ورک ، گفتگو ها، معاملات , خرید و فروش و مارکتینگ، سفر‌های کوتاه، خواهر و برادر، یادگیری و تحصیل ابتدایی و اولیه

ژوپیتر : فلسفه، دین، تحصیلات عالیه، سفر‌های خارجی‌، ارتباط با ملیت‌های مختلف، بسط دهنده، متافیزیک و دیدگاه آینده

 

 

دسته بندی نشان ها  

دوازده نشان زودیاک به سه‌ صورت طبقه بندی میشوند :  کیفیت، عناصر و قطب بندی ها.

A: کیفیت های نشان ها :

1-نشان‌های متغیر:

نشان‌های کماندار ، ماهی‌ ، دوقلو و خوشه هستند. اینها بسیار تغییر پذیر و انعطاف پذیر هستند و معمولا پیرو هستند.خیلی‌ سازگار هستند و سریع آداپته میشوند. معمولا با جریان پیش میروند.معمولا ترجیح میدهند پیشرو و متفاوت نباشند. شخصیت متغیر دارند که به آنها کمک می‌کند که در شرایط مختلف انعطاف پذیر باشند. نظر دیگران خیلی‌ برای آنها مهم است و برای خشنود کردن دیگران خیلی‌ کار‌ها را انجام میدهند. معمولا به دیگران کمک میکنند و مردم هم آنها را خیلی‌ دوست دارند. همیشه دیگران بر خودشان ارجحیت دارند.

2-نشان‌های کاردینال (رهبر):

قوچ، خرچنگ، ترازو، بز که اگر دقت کنید ماه‌های اول هر فصل هستند. این نشان‌ها معمولا رهبر و لیدر هستند و متولدین ماه‌های متغیر را رهبری میکنند.مستقل، لیدر،با اعتماد به نفس، مدیر به خصوص در شرایط بحرانی‌،با انرژی و رئیس منش هستند.در رابطه‌ها معمولا طلب میکنند و گیرنده هستند. از طرف مقابل صداقت، وفاداری و تفاهم میخواهند، در حالیکه نشان‌های متغیر دهنده این موارد به پارتنر خود هستند.

3-نشان‌ها فیکس ( تغییر ناپذیر) :

شیر، دلو، گاو و عقرب . اینها هر کاری که خودشان بخواهند انجام میدهند، بدون توجه به دیگران، نه رهبر هستند و نه پیرو، قانون خود و استنباط‌های خود را دارند و دنبال کار خودشان. به راحتی‌ نمیتوانید عقیده آنها را تغییر دهید و هر گونه تغییر بسیار برای آنها سخت هست.مستقل، قدرتمند، هدفمند، سازنده، با اراده، کاری که بخواهند بکنند را میکنند و تا ته خط میروند، بسیار وفادار و قابل اطمینان هستند، صبور با قدرت تحمل بالا و بسیار لجباز.

در رابطه بین کاردینال و نشان‌های فیکس، کاردینال‌ها دهنده هستند، چون نشان‌های فیکس یک پا روی آنچه میخواهند می‌‌ایستند و پا فشاری میکنند و کاردینال‌ها قادر نیستند که خواسته آنها را رد کنند یا تصمیم آنها راعوض کنند و معمولا کاردینال‌ها کم صبر هم هستند.اگر چه گاها هر دو میتوانند به یک اندازه لجباز باشند و هر گونه تغییر بسیار برای آنها سخت هست.مستقل، قدرتمند، هدفمند، سازنده، با اراده، کاری که بخواهند بکنند را میکنند و تا ته خط میروند، بسیار وفادار و قابل اطمینان هستند، صبور با قدرت تحمل بالا و بسیار لجباز.

B: عناصر نشان ها  : عنصر یک نشانه خلق و خوی اولیه آن‌ نشانه را تشریح می‌کند.
عنصر نشانه خورشیدی ، ماه و رایزینگ شما از اهمیت بالایی برخوردارند.

اما در کّل برآیند چگونگی‌ توزیع عنصرها در چارت تولد شما در نظر گرفته میشود.

۴ عنصری که کائنات روی آنها بنا شده عبارتند از آب، باد، خاک، آتش

هر عنصر زیربنای ساختاری سه‌ نشان زودیاک می‌باشد:

آب: عقرب، خرچنگ، ماهی‌

کلمات کلیدی مثبت: عمیقا عاطفی، دلسوز، همدلانه، پرورش دهنده ، آرام و صلح آمیز، حساس، مهربان، تخیلی، روان آگاه

کلمات کلیدی منفی: ناامن و بی ثبات عاطفی، خجالتی، ترسو، فاقد اعتماد به نفس، بیش از حد حساس، به راحتی تحت تاثیر ، کینه توز و انتقام گیرنده، همه چیز را شخصی برداشت می‌کند و زود به او بر می‌خورد، مودی( احساسات ناپایدار ), افسرده.

باد: ترازو، دلو، دوقلو

کلمات کلیدی مثبت: ماهر در فنّ بیان، هدفمند، دارای ذهنی روشن، غیر وابسته به هر چیز و هر کس، محتاط، درک بالا، قادر به برقراری ارتباطات قوی اجتماعی ,شجاع, سازگار.

کلمات کلیدی منفی: عاری از احساس، فاقد همدردی، جدا از بدن و جهان فیزیکی، انتزاعی، بیش فعال

خاک ( زمین): گاو نر، خوشه، بز

کلمات کلیدی مثبت: اهل کار، کارآمد، سازمان یافته، واقع گرا, خود نظم، سخت کوش، مولد، پایدار، پایدار،قابل اعتماد، عاقل, دارای ثبات فکری و شخصیتی,مصمم

کلمات کلیدی منفی: آهسته، لجوج، مقاوم در برابر تغییر، محتکر، فوق العاده محافظه کار است.

آتش: قوچ، شیر، کماندار

کلمات کلیدی مثبت: برون گرا، پر انرژی، مشتاق، الهام بخش، رویایی، روحیه بالا، ساده و روراست، از لحاظ جسمی فعال، نمایشی، شجاع، گرم ,با اعتماد به نفس

کلمات کلیدی منفی: بیش فعال، بی قرار، بی تاب، خودخواه، حساس، فاقد آینده نگری،شتابزده ,بی‌فکر، بی‌ پروا ,بی‌کله، تهاجمی

 

C : قطب بندی نشان ها : 

برخی نشان ها انرژی مردانه دارند و برخی انرژی زنانه. نشان های مردانه از عنصر آتش و هوا هستند و نشان های حاوی انرژی زنانه نشان هایی هستند که عنصر تشکیل دهنده آنها آب و خاک است.

نشان های مردانه در مجموع اکتیو ، پرشور ، فعال ، برون گرا، مستقیم و رک ، عمل کننده  و حتی خشن تر از نشان های زنانه هستند ، در حالیکه نشان های زنانه بیشتر عکس العمل نشان میدهند تا آغازگر عمل باشند. احساسی و مهربان تر و همینطور درون گرا تر از نشان های مردانه هستند.

 • خانه های چارت ستاره شناسی به شیوه تروپیکال :

 • در دایره چارت ستاره شناسی‌ به شیوه تروپیکال ، ۱۲ خانه در  چرخه زودیاک وجود دارد:
  خانه اول:ظاهر و مشخصات فیزیکی‌، هویت، پوسته خارجی‌ هر فرد، آغاز
  خانه دوم: درامد پولی‌ شما، ارزش‌ها و دارائی های مادی و غیرمادی، ارزش غیر مادی مثل اعتماد به نفس
  خانه سوم: خواهر و برادر، یادگیری و تحصیل اولیه، ارتباطات ، زبان مادری، سفر کوتاه، ذهن مادی
  خانه چهارم: والدین به خصوص مادر، بنای فیزیکی خانه و ملگ شما وخانواده اولیه شما، شهر یا کشور محل زندگی‌ ، احساسات عمیق و امنیت احساسی  شما
  خانه پنجم: فرزندان شما، خلاقیت و هنر، ارتباطات عاشقانه اما نه ملزوما ازدواج، حیوان خانگی شما، فعالیت‌های تفریحی و سرگرم کننده مثل پارتی و مهمانی و قمار و کلاب …،  آنچه مربوط به روح و قلب شما میشود. آنچه به شما رضایت و فرحت قلبی می دهد.
  خانه ششم: کار و محیط و دپارتمان کاری و همکاران، برنامه و نحوه زندگی‌ روزانه، سلامتی، دشمنان علنی ، سرویس به دیگران
  خانه هفتم : حضور شما در یک رابطه، ازدواج و طلاق، شراکت زندگی و مالی، رابطه با دیگران بخصوص افراد نزدیک به شما
  خانه هشتم تعهدات، مرگ ، جرم و جنایت، تصادف، روابط سکسی، روح و روان ، اسرار، ترس ها و تابو ها، اضطراب و وسواس، اموال مشترک یا اموال با منابع خارجی مثل وام – مشتری و کمیسیون – ارث و میراث ، ساپورت و حمایت دیگران
  خانه نهم: سفرهای خارجی‌، مهاجرت، سفر‌های روحانی , تحصیلات عالیه، علوم متا فیزیک، دین، مذهب، فلسفه ، منطق
  خانه دهم: شغل، آبرو، شهرت، پرستیژ اجتماعی، مقام کاری و اجتماعی،مدیران و افراد بلند مرتبه و صاحب منصب که شما با آنها سر و کار دارید   خانه یازدهم:دوستان، روابط با گروه‌های اجتماعی، قبیله آنلاین شما، اهداف و آرزوها، دستاوردها فعالیت‌هات بشر دوستانه و خیریه
  خانه دوازدهم: ضمیر نا خود آگاه، از دست دادن و مجبور به رها کردن، فدا کردن، دوره کارمایی روح ،تجربیات و رشد و شکوفایی روحانی، خواب و رویا، انزوا و ایزوله شدن به هر شکلی چه دوری و مهاجرت از وطن و چه بیمارستان یا زندان ، دشمن‌های مخفی

 

دروس اولیه آسترولوژی تروپیکال

دروس اولیه آسترولوژی تروپیکال
enemad-logo
error: Content is protected !!