در این صفحه می توانید توضیحات هر نشان را بخوانید. فراموش نکنید ما انسان ها مخلوطی از همه دوازده نشان هستیم و فقط ماه تولد نشانگر رفتارها و مشخصات ما نیست. بلکه نشان خورشیدی، نشان ماه و نشان رایزینگ و همینطور هر نشانی که در چارت تولد شما تعداد زیادی سیاره در خود جمع کرده در شما بیشتر بروز می کند.

 قوچ ( اریس ):نشان های زودیاک

عنصر : آتش

سیاره حاکم : مارس

ماهیت انرژی نشان: مردانه

از نشان های : کاردینال

آناتومی و استعداد بیماری: قوچ حاکم سر است و استعداد بیماری های مربوط به سر مثل سر درد های میگرنی و سر دردهای فشاری در قوچ ها بالاست. قوچ پر از انرژی است و این انرژی بالا اگر تخلیه نشود می تواند حتی باعث بی خوابی شود. ورزش بهترین دوست سلامتی قوچ هاست. قوچ ها آمادگی بریدگی و کبودی در بدن دارند و در کودکی به تب های بالا دچار میشوند. باید مراقب التهابات چشمی هم باشند.

قوچ اولین نشان از دایره زودیاک است و متولدین فروردین را شامل میشود.

قوچ ها بسیار شجاع و با دل و جرات هستند. منتظر کسی نمی مانند. خودشان پرچمدار و پیشتاز هستند. بسیار عجول هستند و از انتظار متنفرند.

بسیار رک گو و بی مهابا در مذاکرات می باشند و در شور و شوق و هیجان نظیر ندارند. بسیار فعال و دائم در حال جست و خیز هستند. حس سرزندگی از آنها دریافت می شود. بسیار با اعتماد به نفس که گاهی با غرور در هم می آمیزد.

قوچ ها بسیار خودسر و خودخواه می توانند باشند. چون نشان ” منیت ” هستند و این ” من ” بودن مشخصه نشان قوچ است. زود عصبانی میشوند و از کوره در میروند و  پرخاشگری و حتی برخورد فیزیکی می تواند عکس العمل آنها به دلیل عصبانیت باشد اما اصلا کینه ای نیستند و پس از برخورد و مشاجره با شما مشکلی در دلشان نمی ماند. قوچ ها بسیار لجباز هستند و کار خودشان را می کنند و منتظر تایید کسی نمی مانند. تصمیم های آنی و خارج از برنامه آنها با نظم و برنامه افراد منظم جور در نمی آید. قوچ عاشق رقابت است و زندگی را نوعی رقابت می بیند و ورزش های فردی را به گروهی ترجیح می دهد.

بخاطر عجول بودن گاهی کارها را نیمه کاره رها می کنند و مسیر دیگری آغاز می کنند و  قدرت تمرکز روی یک موضوع برای مدت طولانی ندارند.

عاشق سرعت هستند و هر چیزی را سریع می خواهند. قوچ مغرور است و اجازه نمی دهد ایده هایش زیر سوال برود. بر عکس عقرب که نشان دفاع است قوچ نشان حمله و برخورد است.

قوچ با نشان های کماندار، لئو، آکواریوس و دوقلو سازگار است و با نشان های ماهی، خوشه و خرچنگ و کپریکورن کمترین سازگاری را دارد.

 

 

نشان های زودیاک

نشان های زودیاک

گاو ( تارس ):نشان های زودیاک

متولدین ماه اردیبهشت به تقویم ایرانی همگی تارس مخسوب می شوند.

عنصر: خاک

سیاره حاکم: ونوس

از نشان های فیکس ( ثابت)

نوع انرژی: زنانه

آناتومی و بیماری مستعد: تارس حاکم گردن است. بیماری های ناحیه گردن و حتی گردن رحمی در آنها شایع است. تارس ها مستعد التهاب لوزه، تارهای صوتی، لارنژیت، دردهای گردن و پشت قفسه سینه و زخم های گلو و دهان می باشند. تارس آمادگی پرخوری و پر اشتهایی دارد باید مراقب رژیم غذایی باشند چون به آسانی اضافه وزن می گیرند.

تارس نشان دوم از دایره زودیاک است و متولدین اردیبهشت را شامل میشود. تارس ، نشان وفاداری است که همیشه میتوانید روی آنها حساب کنید. وقتی‌ تصمیم بگیرند کاری را انجام دهند با اراده تا آخر پیش میرونداما اگر تصميم به تنبلى بگيرند هيچ كس قادر به بلند كردن آنها از روی مبل خودشان نيست. به راحتی‌ و به زور نمیشود فکر و تصمیم آنها را عوض کرد. اردیبهشتی‌ها به خاطر سیاره حاکم بر آنها ونوس بسیار مادی هستند، دارایی‌هایشان به آنها امنیت خاطر میدهد. این دارایی‌ها میتواند پول، خانه، فرزندان، خانواده، شغل ,عقاید دینی و هر چیزی باشد. تاروس‌ها به راحتی سازگار نمیشوند و تغییرات را به سختی‌ می‌پذیرند. به همین دلیل گاهی به عقاید سنتی و غلط میچسبند و حتا روابط سخت و ناسالم و نامهربان را تحمل میکنند چون ترجیح میدهند تغییری در شرایط ایجاد نشود.
تاروس‌ها بسیار صبور و آرام هستند. احساسات خود را به خوبی‌ کنترل میکنند.اما وای به روزی که گاو عصبانی از جایش بلند شود ……معمولابا حنجره بسیار قویشان فریادهایی بر سر شما میزنند که برق از گوشتان بپرد نشان های زودیاک

تاروس‌ها بسیار لجباز و یکدنده میتواند باشند. غذا رکن اساسی‌ زندگی‌ آنها محسوب میشود و غالبا دست‌پخت عالی‌ دارند. مزه را به خوبی‌ آنالیز میکنند ، به بوها حساس هستند. کلا تارس‌ها حواس پنج گانه قویتری نسبت به بقیه نشان‌ها دارند. هر چیزی را که حس کنند، لمس کنند، ببینند می‌پذیرند و علاقه یی به ورای حواس پنجگانه ندارند. تکه کلام آنها “مال من” است که از کودکان اردیبهشتی بسیار می‌شنویم.
تاروس با تمامی‌ نشان‌های آب و زمینی‌ ( به خصوص خرچنگ و ماهی‌- خوشه و بز) خیلی‌ سازگار است .به عقرب بسيار جذب میشود اما چون هر دو از نشان‌های فیکس و غیر متغیر هستند در دراز مدت ممکن است با هم به مشکل بخورند
کمترین سازگاری را با نشان دلو( بهمن) دارد.
یکی از مهمترین فعالیت های تارس نشستن و تماشای فیلم است. فیلم را با غذا با هم میخورند نشان های زودیاک
تارس حنجره را حاکمیت میکند و اکثرا صدای بسیار خوبی دارند. با موزیک زندگی میکنند و با هنرروحشان آشنا است. بهترین ها را میخواهند. بهترین رستوران ،بهترین غذا، بهترین لباس ، کیفیت هر چیز باید عالی باشد. از پول خرج کردن و جاهای گران رفتن , اجناس گران خریدن انرژی میگیرند. معمولا سورپرایز دوست ندارند. آرامش آنها را به هم میزند. بهترین ها در دوستی هستند.

روی منفی تارس: استعداد به تنبلی، لجبازی بی دلیل ، پتانسیل دیکتاتوری و زورگویی و حکمرانی رفتاری، احتکار کردن، مادی گرایی، مالکیت گرایی و برده گرفتن و قدرت مطلق خواستن

 

 

 

هوروسکوپ فارسی راشل

نشان های زودیاک

نشان های زودیاک

دوقلو (جمینای)

متولدین اول تا آخر خرداد (۲۰ و گاهی‌ ۲۱ می تا ۲۰ و گاهی‌ ۲۱ ژوئن) دارای نشان خورشیدی دو پیکر یا جمینای هستند.

عنصر: هوا

از نشان‌های متغیر

سیاره حاکم: مرکوری

نوع انرژی: مردانه

آناتومی و بیماری ها: دوقلو حاکم سیستم عصبی است و بسیاری از دوقلوها به راحتی مشکلات عصبی و بی خوابی دچار میشوند. انرژی دوقلو روی دست ها و همینطور ریه ها تاثیرگذار است و بیماری های ریه و دستگاه تنفسی تحتانی در دوقلوها بسیار شایع است. بهتر است مراقب سرماخوردگی ها باشند و همیشه هوای تازه استشمام کنند.

دوقلو خانه سوم از دایره زودیاک را حاکمیت می کند و متولدین خرداد را شامل میشود. دو قلو خدای ارتباطات و سخن است و هیچ کس در سخنوری به دوقلوها نمیرسد.
دو پیکر‌ها باهوش، زیرک، ذهنی‌ فعال با قدرت انتقال و تفکر سریع هستند که گاهی خودشان هم نمیتوانند ذهن فعالشان را کنترل کنند. در لحظه میتوانند به چند چیز فکر کنند و با چند نفر صحبت کنند و همینطور با چند نفر رابطه عاطفی داشته باشند. دوست‌ها و روابط اجتماعی جزئی جدایی ناپذیر از دو پیکر هست و صحبت کردن توانایی‌ فوق العاده آنهاست و همینطور نوشتن. بنابرین خبرنگار‌ها و نویسنده‌های موفقی‌ هستند. اهل مهمانی، تفریح و گردش، دائم در حال دوستیابی دوست‌های جدید هستند. عاشق تنوع در هر چیزی، خیلی‌ زود از چیز‌های قدیمی‌، افراد و افکار قدیمی‌ خسته میشوند. همیشه میخواهند تجربیات جدید داشته باشند و اصلا همراهان خسته کننده یی نیستند. همیشه پر از ایده‌های جدید و فکر‌های نو هستند.
شغل‌های مناسب: تدریس، موعظه گر و وکیل، خبرنگار، نویسنده، مخترع و مبتکر، بازاریاب و فروشنده ( هر شغلی‌ که صحبت کردن رکن اصلی‌ آن باشد).
مستعد بیماری‌های تنفسی (آسم، سل)، بیماری‌های عصبی هستند و دست‌ها و انگشتان و ریه آنها بخش‌های حساس بدنشان است.

روی منفی دوقلو: عصبی بودن غیرقابل کنترل ،فراری از تعهد، نق نق گفتاری، رو راست نبودن و چند چهره بودن ، قابلیت بازی با کلمات و فریب دادن

دوقلو بیشترین سازگاری را دارد با : لئو ، آکواریوس ، ترازو ،قوچ
دوقلو کمترین سازگاری را دارد با : ماهی ، ویرگو ، عقرب

نشان های زودیاک

نشان های زودیاک

 

نشان های زودیاک

خرچنگ( کنسر ):

عنصر: آب

سیاره حاکم: ماه

ماهیت انرژی نشان: زنانه

از نشان های کاردینال

آناتومی و بیماری مستعد: خزچنگ بر پستان ها و  غدد شیری، معده، دستگاه گوارش فوقانی، دنده های پایین تر، رحم و لوزالمعده حاکمیت می کند.

و خرچنگ ها مستعد سو هاضمه ، بیماری‌های رحم و تخمدان ، لوزالمعده می باشند. خرچنگ ها به انسولین حساس هستند چون انرژی خرچنگ روی لوزالمعده تاثیرگذار هست. بسیار معده آنها به استرس حساس است و از نگرانی مشکل سوئ هاضمه در آنها شایع است. پتانسیل التهاب کیسه صفرا و لوزالمعده و غدد شیری دارند.

خرچنگ نشان چهارم از دایره زودیاک است و متولدین تیر را شامل میشود.

خرچنگ از آب هست اما آبکی نیست. بسیار محکم و سخت است. از نشان های لیدر و سر آغاز است. استوار و قوی.

برای خرچنگ امنیت و محافظت از خانواده و کسانی که دوست دارد اولویت اول است. با یکی از اعضای قبیله یک خرچنگ درنیفتید که بد میبینید  چون خرچنگ با چنگال از خانواده اش محافظت میکند. برای خرچنگ جایی که آنجا را خانه بماند و احساس امنیت و آرامش و راحتی کند رکن اصلی زندگی است. خرچنگ آرامش خانه و خانواده میخواهد.

خرچنگ ها حافظه بسیار طولانی دارند. آنها شما را به بهترین نحو ممکن پذیرا هستند اما وای به روزی که اعتماد و اطمینان آنها به خودتان را خدشه دار کنید و به آنها خیانت کنید. به این راحتی شما را نخواهند بخشید و این خشم سالیان سال با آنها میماند.

خرچنگ نوسانات احساسی و مودی بسیار دارد و گاهی واقعا این تغییر مود دیوانه وار است. چون سیاره حاکم بر آنها ماه است و ماه به سرعت از نشانی وارد نشان دیگر میشود. به همین سرعت مود خرچنگ ها تغییر میکند و بسته به فاز ماه هورمون های آنها بیش از دیگران نحت تاثیر ماه قرار میگیرد و متغیر است. خرچنگ ذاتا خونسرد و آرام است ولی وای به روزی که عصبانی شوند. اون چنگال ها که برای دکور نیستند  🙂

خرچنگ ها بسیارحساس هستند و میتوانند سالها در حسرت گذشته بمانند در حالیکه خود را از حال ایزوله کنند و دیواری بین خود و دیگران بکشند.

خرچنگ ها به راحتی دیگران را میخوانند اما خودشان را به این راحتی نمیشود خواند. مرموز و عمیق هستند. خرچنگ ها بخصوص رایزینگ خرچنگ میتواند بسیار خجالتی و تو دار باشد.

خرچنگ به دنبال روابط عمیق و با مفهوم است. برای شیطنت خرچنگ را انتخاب نکنید.
خرچنگ بیشترین سازگاری را دارد با: تارس ، عقرب ، ماهی
کمترین سازگاری با: قوچ و ترازو
روی منفی خرچنگ: ترس از شکست و ترس از تجربه مجدد تلخ می تواند آنها را از امتحان شرایط جدید باز دارد. برای خرچنگ کنده شدن از گذشته و سنت ها دشوار است. احساساتی بودن بیش از حد می تواند از دیدن واقعیت آنها را دور کند.
نشان های زودیاک نشان های زودیاک

شیر ( لئو ) : نشان های زودیاک

عنصر: آتش

سیاره حاکم: خورشید

ماهیت انرژی نشان: مردانه

از نشان های: فیکس ( ثابت )

آناتومی و استعداد بیماری: لئو حاکم قلب است و لئوها مستعد بیماری‌های قلبی، بیماری‌های گردش خون و فشار خون, بیماری‌های شریانی می باشند. در نتیجه تغییر فشارخون کلیه های آنها مستعد بیماری می شود. ورزش و کنترل رژیم غذایی برای آنها ضروری است.

لئو نشان پنجم از دایره زودیاک است و لئوها متولدین مرداد را شامل میشوند .متولدین مرداد یا اگر به میلادی تبدیل کنیم متولدین 23 جولای تا 22 آگوست نشان لئو میباشند. خانه 5 از دایره زودیاک  خانه کودکان , خلاقیت ها و طرق مختلف بیان خود و آنچه مربوط به قلب است میباشد.

لئو از عنصر آتش است و مثل دیگر آتش ها با حرکت و اکشن خودش را بیان میکند. لئو از نشان های فیکس است و با خورشید در رابطه است. مثل خورشید بخشنده است. درخشان است. عشق است و میخواهد همانطور که عشق را می گستراند عشق هم دریافت کند. لئو میخواهد قلب دیگران را شاد کند و قلب خودش هم شاد باشد. مثل خورشید مرکز توجه و گرما باشد به همین دلیل لو ها بهترین اجراکننده ها روی استیج میخواهند باشند و در واقع عاشق استیج هستند. لئو عاشق این است که دیگران تعریف و تمجیدش کنند و به همین دلیل گاهی فراموش میکند که نیازی نیست همیشه مرکز توجه روی استیج باشد و فراموش میکند نیازی نیست همیشه درخشان و در حال اجرا باشد. بهتر است خودش باشد چون همه ما نیاز داریم که خودمان باشیم حتی اگر دیگران احساسات شکننده ما را ببینند لئو خودت باش حتی آگر دیگران این خود را دوست ندارند. خودت باش و باور کن همینطور که هستی خیلی دوست داشتنی هستی و همه تو را تحسین می کنند.
مشخصات مثبت لئو : بخشنده – خلاق – خوش قلب – گرم -شاد و سرزنده- پر شور
مشخصات منفی : مغرور – لجباز – غیر قابل انعطاف و گاهی تنبل و منتظر دریافت سرویس از دیگران
لئو دوست دارد: تئاتر و صحنه – هنر – رستوران لوکس- تعطیلات و تفریح و خوش گذرانی با دوستان – تعریف و تمجید – هر چیز گران قیمت- غار تنهایی برای استراحت و شارژ کردن باتری و البته دوباره سربلند و با احترام به میان قبیله اش برمیگردد. اگرچه کسانی را که دوست دارند مراقبت می کنندو همیشه به خانواده و ریشه خود افتخار می کنند اما خانواده اولویت آنها نیست و در اولین فرصت به دنبال استقلال شخصی خود هستند. اگر با یک لئو سر و کار دارید بدانید که اگر او را تعریف و تمجید نکنید احساس عدم امنیت درونی می کند. اما اگر تعریف و تحسین کنید همه کار برای شما می کند و هدایای گرانقیمت می خرد نشان های زودیاکفراموش نکنید که لئو سلطان است و می خواهد مثل یک سلطان در راس هر برنامه ای باشد و همانظور که به شما احترام می گذارد احترام دریافت کند و البته زندگی را در کنترل داشته باشد.
لئو با نشان های آتش و هوا خوب کنار می آید. اکتیو بودن قوچ – شادی و تفکرات کماندار و همینطور از نشان های هوا انگیزه میگیرد. ( دوقلو- آکواریوس- ترازو) با ترازو خیلی خوب کنار می آید. جذب آکواریوس میشود اما چون هردو لجباز و از نشان های فیکس و غیر قابل انعطاف هستند خیلی وقت ها دچار اصطکاک میشوند.اما دوستان بسیار نزدیک و خوبی هستند.
اول با عقــــــــــــــــــــــــــــــــــــرب وبعد با تارس کمترین سازگاری را دارند.
شغل های مناسب : هنر پیشه و خواننده- استایل دهنده مو و لباس و جواهرات- دکوراسیون و طراح داخلی- مدل و هرکاری که تیپ و مو نیاز داشته باشد و جلوی دوربین باشد – شو من -موزیسین – بیزینس و فروش- متخصص قلب – سیاستمدار- دیپلمات و رییس جمهور
نشان های زودیاک

نشان های زودیاکنشان های زودیاکخوشه ( ویرگو )

نشان خوشه  متولدین شهریور را تشکیل میدهد ( ۲۳ آگوست تا ۲۲ سپتامبر)

عنصر: خاک

سیاره حاکم : مرکوری

از نشان های متغیر

نوع انرژی: زنانه

آناتومی و بیماری های مستعد: خوشه حاکم سیستم گوارشی ( هضم و جذب ) است و مستعد بیماری های دستگاه گوارشی بخصوص روده ها و لوله گوارشی هستند. خوشه ها باید مراقب رژیم غذایی شان باشند و تغذیه سالم را رها نکنند. خوشه ها به راحتی به آلرژی دچار می شوند. بهتر است از محصولات طبیعی و ارگانیک استفاده کنند.

خوشه نشان ششم از دایره زودیاک است و متولدین شهریور را شامل میشود. سختکوش‌ترین نشان زودیاک است و از همه بیشتر دوست دارند در مورد فعالیت‌های کاریشان با دیگر صحبت کنند. سیّاره حاکم بر این نشان مرکوری است و عنصر تشکل دهنده آنها زمین است. بیشترین سازش را با تاروس و کپریکورن و خوشه دارند . بعد با عقرب و خرچنگ.به ماهی‌ جذب میشوند اگر چه با هم احساس آرامش نمیکنند چون خوشه بسیار واقع بین است و ماهی‌ بسیار رویایی. با لئو- قوچ– ترازو و کماندار سازگاری بسیار پایین دارند. با آکواریوس و جمینای در حد معمولی.
خوشه‌ها بسیار دقیق و ریزبین هستند . گاهی آنقدر درگیر جزییات میشوند که تصویر بزرگتر و کل ماجرا را نمی بینند. همه چیز را نقد و آنالیزمنطقی می‌کند، در محاسبات بسیار دقت دارند، بسیار حساس به نظم و ترتیب با برنامه منظم روزانه، بسیار سختکوش و فعال هستند، بسیار منطقی‌ و واقع بین ، بی‌ نهایت کمال گرا که گاهی تبدیل به وسواس میشود. بسیار یاریگر و کمک کننده , سرویس دهنده و دوستان و پرستاران ومراقبت کنندگان بسیارخوبی هستند. به سلامت زندگی و جسمی و غذایی اهمیت میدهند. در نوشتن یا صحبت کردن موفق هستند و در کار‌هایی‌ که سرویس دهنده باشند بسیار موفق هستند. همینطور در کارهایی که به ارقام مربوط میشوند مثل حسابداری.
شغل های مناسب شخصیت خوشه: مربی رقص و بدنسازی و یوگا- پزشک و پرستار و داروساز و دامپزشک- منتقد شعر و فیلم و سینما – ادیتور- پروگرامر- تاسیسات وتعمیرات- حسابدارو مامور مالیات – متخصص تغذیه و رژیم غذایی- سرویس دهنده های نظافتی خانه و هتل- متخصص آمار- جوشکار- خیاط
نقاط ضعف و روی منفی خوشه: عدم اعتماد به نفس، فراموش کردن عشق به خود، دیرباورو شکاک، وسواسی، سرد در برخورد، عصبی و نگران ( اگر چه شاید ظاهرا آرام به نظر برسد)، گاهی انتقاد کنندگان و سرزنش کنندگانی بیش از حد هستند. سرویس به دیگران را گاهی از حد می گذرانند.
معمولاً دوست ندارند که مرکز توجه باشند و معمولاً خجالتی‌ هستند ( به خصوص خوشه رایزینگ ها)

نشان های زودیاکنشان های زودیاک

 

نشان های زودیاک

ترازو ( لیبرا ):

عنصر: هوا

سیاره حاکم: ونوس

از نشان های: کاردینال

ماهیت انرژی: مردانه

آناتومی و استعداد بیماری: ترازو کلیه های ما را حاکمیت می کند و بسیاری از ترازو ها از مشکل مثانه و کلیه و مجاری فوقانی دستگاه ادراری ، درد قسمت تحتانی کمر و عدم بالانس مایعات در بدن رنج می برند. این عدم بالانس مایعات می تواند زمینه تغییر سریع فشارخون در آنها ایجاد کند و معمولا دچار افت قند میشوند و با تعریق زیاد نیازمند دریافت قند میشوند.

لیبرا نشان هفتم از دایره زودیاک است و متولدین مهر را شامل میشود. تنها نشانی‌ از زودیاک است که یک شئ هست، نه انسان هست و نه حیوان، بلکه ترازو هست. نقطه قوت لیبرا در این هست که همیشه مثبت و منفی‌ هر چیزی را درست می‌بیند و ارزیابی می‌کند. همیشه دو روی سکه را بررسی‌ می‌کند. البته این وضعیت گاهی‌ مشکلساز میشود چون ترازو قادر به انتخاب نمی‌شود و در مرحله ارزیابی می ماند و فرصت را از دست می دهد.

ترازو خانه ۷ از زودیاک ( دایره البروج) را حاکمیت می‌کند که خانه شراکت و رابطه است به همين دليل ليبرا ها هميشه براى هر كارى به دنبال همپا و شريك هستند. حتی برای سر کوچه رفتن دوست ندارند تنها باشند 🙂 لیبرا از عنصر هوا است، بنابرین دارای قدرت ذهنی‌ بالاست و مثل دیگر نشان‌های عنصر هوا ( آکواریس و دو قلو) ذهن تیز و فعال و یه سرعت قدرت ایجاد ارتباط کلامی دارند. ترازو از اینکه دو گوش برای صحبت پیدا کند لذت می برد.

سیّاره حاکم بر لیبرا ونوس است و ونوس ذهن خلاق و هنری و حس زیبایی دوستی و زیبا بینی به لیبرا‌ها میدهد. برای لیبرا‌ها زیبایی خیلی‌ مهم است، نه فقط دیدن زیبایی ها، بلکه ایده‌های خلاق و زیبا قدرت ذهنی‌ لیبرا‌ها است و این باعث میشود لیبرا‌ها هنرمندان و طراحان قوی باشند. لیبرا‌ها مشاور‌های خوبی‌ هستند چون میتوانند بالانس ایجاد کنند. لیبرا‌ها دیپلماسی قوی دارند و قادر هستند به نقطه مشترک و تفاهم برساند.

لیبرا‌ها قادر هستند خود را سر جای شما بگذارند و دنیا را از دیدگاه شما ببینند.

ترازوها به تناسب اندام بسیار اهمیت میدهند و رایزینگ های ترازو معمولا از تناسب اندام خوبی برخوردار هستند.

در رابطه لیبرا‌ها با دوقلو و آکواریوس خوب ارتباط برقرار میکنند چون از نظر ذهنی‌ خیلی‌ مشابه هم هستند، همینطور با کماندار ها. لئو‌ها و قوچ ها.(عناصر آتش)

توصیه به لیبرا ها: همانقدر که به نظر و نیاز دیگران احترام میگذارید نیاز‌های خودتان را هم در نظر بگیرید.

نقاط ضعف و روی منفی ترازو: گاهی زیبا بینی و خوش بینی آنها را به افرادی ساده نگر و سطحی تبدیل می کند. چون به دنبال بالانس هستند گاهی رفتار تلافی جویانه از خود نشان می دهند. چون ونوس به دنبال دریافت حس ارضا شدن و سیار ه خواسته های ماست گاهی ترازو ها بسیار خودخواه می شوند. چون به شدت دنبال صلح و آرامش هستند گاهی از دیدن واقعیت غافل می شوند.

 

نشان های زودیاکنشان های زودیاک

 عقرب ( اسکورپیو ):نشان های زودیاک

عنصر: آب

سیاره حاکم: پلوتو ( سیاره مدرن حاکم) و مارس ( سیاره باستانی حاکم)

ماهیت انرژی نشان: زنانه

از نشانه ای فیکس

آناتومی و بیماری های مستعد: اندام تناسلی خارجی و داخلی، مثانه، مجاری ادراری تحتانی و پروستات. عقرب ها آمادگی ابتلا به بیماری های جنسی- ادراری- تناسلی دارند. کیست ها و تومورهای دستگاه تناسلی، التهاب ها و عفونت ها، بیماری های روحی بخاطر عدم تخلیه احساسات.

عقرب هشتمین نشان زودیاک و از عنصر آب است و متولدین آبان را شامل میشود. عقرب‌ها مثل بقیه نشان‌های عنصر آب بسیار احساساتی هستند اما احساسات خود را نشان نمی‌دهند. عقرب ها بسیار قدرتمند , با انرژی و با اراده هستند.عقرب‌ها سیاه و سفید می‌بینند و قانون همه یا هیچ در مورد آنها کاملا صدق می‌کند. بسیار کنجکاو هستند و قادرند هر سکرتی را کنکاش و برملا کنند، اگرچه خودشان بسیار تودار و مخفیکار هستند، به سختی‌ خود را باز میکنند، عقرب‌ها بسیار با اراده هستند و قدرت تولد دوباره و برخاستن از خاکستر دارند، همانطور که اگر عقرب واقعی‌ دم خود را از دست بدهد دوباره قابلیت تولید و بازسازی دارد. عقرب برای همین در این دنیاست تا تبدیل شدن را تجربه کند و از عقرب به عقاب و ققنوس بدل شود که این پوست اندازی پروسه آسانی نیست.

بسیار اهل رقابت هستند و از باختن هیچ خوششان نمی‌‌آید. معمولاً کار را تمام میکنند. اما اگر هم ببازند از این باخت برای پیروزی بعدی استفاده میکنند و عقب نمیکشند.بهتر است علیه عقرب‌ها نباشید، چون معمولاً هر چه برای پیروز شدن علیه شما داشته باشند را در چنته دارند.

عقرب‌ها معمولاً قادر به کنترل خشم خود نیستند، بهتر است وقتی‌ عصبانی میشوند از آنها فاصله بگیرید و به آنها فضا بدهید تا فضای باز برای بازگشت به آرامش داشته باشند.

بیشتر عقرب‌ها میتوانند فکر دیگران را بخوانند و توسط الهاماتشان راهبری میشوند. قدرت دریافت سیگنال ها و امواج شما را دارند و درون شما نفوذ می کنند و تا اعماق شما را حفر می کنند. گمان نکنید می توانید چیزی از آنها مخفی کنید.
عقرب دروع را حس می کند و  از خیانت به راحتی نمی‌گذرند.
در فرکانس پایین عقرب ها ، بسیار حسود و انتقام گیرنده هستند. اگر بخواهند قابلیت بازی کردن با دیگران را دارند.
بسیار رازدارو مشکوک به هر چیزی هستند و دیر اعتماد میکنند.
در عشق ورزی وفادار هستند و در رابطه سکسی بسیار گرم و پر انرژی.

بیشترین سازگاری را با خرچنگ، خوشه، بز و ماهی‌ دارند. کمترین سازگاری را با آکواریوس و لئو دارند. اگرچه به تاروس زیاد جذب میشوند اما از آنجا که هر دو از نشان های فیکس هستند در دراز مدت ممکن است با هم کنار نیایند.

نشان های زودیاکنشان های زودیاک

 

نشان های زودیاک

کماندار: (سجیتریوس)

همه متولدین آذر ماه بر اساس تقویم ایرانی نشان کماندار هستند. کماندار تنها نشان سنتار زودیاک است. (سنتارها مخلوقاتی با بالاتنه انسان و پائین تنه اسب می باشند)
عنصر: آتش
سیّاره حاکم: ژوپیتر
از نشان‌های متغیر
نوع انرژی : مردانه
اناتومی و بیماری ها: لگن، ران ها، ساکروم و دنبالچه( قسمت تحتانی ستون فقرات)، اعصاب سیاتیک
کماندار پر انرژی حاکم خانه 9 دایره زودیاک است و متولدین آذر را شامل میشود. کماندار به دنبال جستجوی فلسفه زندگی است. عاشق ماجراجویی و دانستهاست. عاشق یادگیری است. معلم و دانشجوست. کماندار بسیار خوش بین و عاشق گردش و گشت و گذار است. انرژی آتش از کماندار مرتعش میشود. عاشق گرمای خورشید و نور هستند و به دنبال تاریکی ها و منفی ها نیستند.
مشخصات: رک، شوخ و بذله گوی, فلسفی‌، خوش بین، آزاد, برونگرا، ماجراجو، صادق و راستگو، حقیقی‌ و یکرو، پر شور و پر هیجان، ولخرج , بی‌ پروا، بی‌ ملاحظه , بخشنده، هدفمند، ، متعصب روی عقاید، بی‌ ریا، به دنبال حقیقت زندگی‌، عاشق سفر، دانا و خردمند
کماندار دوست دارد: آزادی، سفر، پیک نیک و گردش، فلسفه
کماندر دوست ندارد: تئوری‌های بدون اساس و منطق، جزئیات، محدود بودن و بسته بودن، انسان‌های سیریشنشان های زودیاک
روی منفی کماندار: عدم مسئولیت پذیری میتواند روی منفی کماندار باشد. فرار از مسئولیت پذیری چون میخواهند مثل آتش رها باشند و به هر طرف زبانه بکشند. نداشتن توجه به حد و مرز دیگران و انجام بعضی کارها بدون توجه به عاقبت آنها مثل نوشتن چک بدون در نظر گرفتن پرداخت یا امضای قراردادی بدون آینده نگری میتواند از مشخصات منفی کماندار باشد. علاوه بر این گاهی بسیار روی یک عقیده و باور پافشاری می کنند و متعصب هستند که آنها را از شنیدن و پذیرفتن نظر و عقیده اطرافیان باز میدارد تا خودشان به نتیجه ای که باید برسند. کماندارها گاهی بسیار نامرتب و بدون نظم میتوانند باشند که باید یکی به دنبال آنها تمیزکاری و جمع و جور کند.
کماندار‌ها بیشترین تفاهم و سازگاری را دارند با: لئو ، قوچ، ترازو، آکواریوس
کماندار‌ها کمترین تفاهم و سازگاری را دارند با :خوشه، تارس، کپریکورن

نشان های زودیاکنشان های زودیاک

نشان های زودیاک

 بز (کپریکورن):

عنصر: خاک

سیاره حاکم: سترن

ماهیت نشان : زنانه

نشان : کاردینال

آناتومی و استعداد بیماری: کپریکورن حاکم بر استخوان ها و ساختار حرکتی- ماهیچه ای بدن است و روی عضلات مخطط و مفاصل و دندان ها تاثیرگذار است. بز ها آمادگی بیماری های التهابی مفاصل و استخوان ها و غضروف ها را دارند.

این نشان دهمین تشان زودیاک است و متولدین دی ماه را شامل میشود. مهمترین موضوع در زندگی کپریکورن ها رسیدن به هدف و بالا رفتن از قله های موفقیت است. کپریکورن‌ها میخواهند قبل از اینکه به تفریحات برسند اول کار و بیزینس را تمام کنند. کپریکورن‌ها همیشه قله را می‌بینند و آماده جهیدن و بالا رفتن از صخره‌ها هستند. مدیر عامل‌های محترم چرخهٔ زودیاک هستند و مدیریت در وجود آنهاست. مدیران بسیار موفق و کار آمد، افراد یسخت کوش و جدی، حساب گر، لیدر، هدفمند ,برنامه ریز، مسئول , بسیار منطقی‌ و منظم هستند. مثل بقیه نشان‌هایی‌ که از عنصر خاک هستند کپریکورن‌ها بسیار خانواده دوست هستند. سیّاره حاکم بر آنها ساترن است و این موضوع آنها را بسیار مسئولیت پذیر، منظم، جدی و سخت کوش با عقاید سنتی‌ می‌کند و قادر میسازد راه‌های محدودیت برای خرج کردن پول و ذخیره آن برای آینده را به خوبی‌ پیاده کنند. کپریکورن ها در پست های دولتی و قانونی بسیار توانمند هستند و از پس مدیریت مالی و بانکی بر می آیند. کپریکورن برنامه ریزی طولانی مدت برای رسیدن به هدفش دارد و با نقشه و پلن پیش میرود.

نقاط ضعف: کپریکورن‌ها میخواهند هر چیز و هر کس را کنترل کنند تا از متد‌های سنتی‌ آنها پیروی کنند. برای کپریکورن‌ها پذیرفتن دیگران آنگونه که هستند آسان نیست. فکر میکنند تنها کسانی هستند که راه حل مشکلات را میدانند.گاه بسیار لجباز و بدبین هستند، بخشش دیگران برای آنها خیلی‌ ساده نیست و معمولاً در مسیر زندگی‌ یاد میگیرند که چطور دیگران را همانگونه که هستند بپذیرند، ببخشند و دیگران را برای اینکه میخواهند خودشان باشند محکوم نکنند. کپریکورن ها خود و دیگران را بسیار سرزنش می کنند و همین موضوع می تواند آنها را از پیشرفت باز دارد. این فدر درگیر سلسله مندی طبقاتی و درجاتی می شوند که گاهی فراموش می کنند هویت و شخصیت به تعداد ستاره های یونیفورم نیست. کپریکورن می تواند در نتیجه سرما و نظم و جدیت سترن به یک ربات قانونمند تبدیل شود و انعطاف پذیری را از دست بدهد. کپریکورن بخاطر بدبینی می تواند دچار افسردگی و بیماری روحی شود. کپریکورن برای رسیدن به مقام حاضر هست مقام والای انسانی را ندیده بگیرد و با دروغ و دغل و سوئ استفاده از دیگران و مخدوش کردن حقیقت و بازیچه کردن دیگران از پله های موفقیت بالا برود. این ها پتانسیل موجود در کپریکورن هاست اما به این معنی نیست که همه آنها به این شکل هستند.

بیشترین همخوانی با = خوشه، گاو، عقرب، کپریکورن،

کمترین همخوانی با = ترازو، دوقلو، شیر، قوچ

نشان های زودیاک

نشان های زودیاک

نشان های زودیاک

دلو ( آکواریوس) :

عنصر: هوا

سیاره حاکم: اورانوس ( حاکم مدرن) ، سترن ( حاکم باستانی و قدیمی)

ماهیت انرژی نشان: مردانه

از نشان های : فیکس ( ثابت )

آناتومی و استعداد بیماری : آکوا حاکم ساق و قوزک پا و سیستم گردش خون و لنف است و بسیاری از آکواریوس ها از مشکل پیچ خوردن پشت هم قوزک پا  و مشکل سیستم گردش لنف و در ننیجه تورم در دست و پا ها به خصوص در انتهای این اندام ها ( انگشتان دست و پا ) رنج می برند و بسیار مستعد واریس هستند.

نشان آکواریوس یازدهمین نشان زودیاک است و متولدین بهمن را شامل میشود. این گروه در ستاره شناسی‌ معروفند به عجیب غریب‌ترین‌های زودیاک، علاوه بر این به نابغه چرخهٔ زودیاک هم معروفند چون همیشه قادرند با ایده های خارج از جعبه و غیر عادی راه حلی عجیب برای رهایی و حل مشکل ارائه دهند. آکوریوس‌ها آمده ‌اند تا آگاهی‌ جمعی‌ به عموم اجتماع بدهند و آنها را برای شروع هزاره جدید آماده سازند.در کّل آکواریوس‌ها میخواهند زمین را به محل بهتری برای زیستن تبدیل کنند. این افراد که بسیار بشر دوست هستند، علاوه بر حمایت از عدالت اجتماعی و حقوق انسانی‌، از حقوق حیوانات، گیاهات، محیط زیست هم حمایت میکنند.

آکواریوس نشان گروه های اجتماعی، دوستان، شبکه‌های اجتماعی ، کارهای خیریه … است و به همین دلیل خانه 11 چارت تولد که خانه آکواریوس استبه این فعالیت ها اختصاص دارد. آکواریوس ازآینده و یا خارج از زمان می آید واز تکنولوژی های پیشرفته و اختراعات و فضا برای زمان خودش خبر می آورد.
سمبل آکوریوس انسانی‌ است با دلو آب در دستش.آب به معنی آگاهی‌ و انرژی حیات است که آکواریوس بر کّل بشریت میریزد
بعضی‌ به اشتباه آکواریوس را از عنصر آب فرض میکنند چون سمبل آکواریوس انسانی با سطل‌ آب است. اما آکواریوس از هواست و در حقیقت با فضای خارج از جو زمین ارتباط دارد . آکوریوس جریان الکتریسیته مغز و سیستم عصبی ماست که نبود آن توان حسی – حرکتی عصبی مارا مختل می کند و در عین حال این ایمپالس های الکتریکی علت تصمیم ها و عکس العمل های ناگهانی آکواریوس هاست.

آکواریوس همان جرقه یی است که به ذهن ما میخورد و فریاد می‌زنیم: یافتم، یافتم….چون آکواریوس جریان اطلاعات است. ایده‌ها نوین و منحصر به فرد است. آکوریوس قدرت دارد هر ایده یی را جهانی‌ و گسترده کند.

گفته شده که آکواریوس عشق به انسانیت است اما انسان‌ها را دوست ندارد. این بدین معنی است که آکوریوس اگرچه به جمعیت و بشریت عشق میورزد و با همه قادر است دوستانه ارتباط برقرار کند اما معطل و وابسته یک نفر نمیشود و منتظر کسی‌ نمی‌ ماند تا بازماند و شاید به همین دلیل طبیعت تعادل احساسی‌ ندارد یا بهتر است بگوییم اگر دکمه احساس را روشن کند کورکورانه دلسوزی می‌کند و اگر خاموش کند به سرمای ساترن یخ می کند.

بیشترین سازگاری آکواریوس ها با (آتش و هوا): دوقلو، ترازو، کماندار، قوچ. به لئو بسیــــــــــــــار جذب می‌شوند حتا اگر با هم تفاوت نظر بسیار داشته باشند. آکواریوس ها با دیگر آکواریوس ها هم سازگاری بالا دارند. اگرچه خیلی از نشان ها با خودشان کنار نمی آیند.

کمترین سازگاری با: عقرب و تارس (گاو)
صفات مثبت: دارای افکار نوین و غیر مشابه , راهبر و پیشرو، مستقل، آزاد (آکوریوس زنجیر، زور و بند را نمی‌پذیرد)، بشر دوست، خود باور, کمک رسان، صادق، رک

صفات منفی‌: آکواریوس ها دو دسته هستند : 1- اورانوسی 2- سترنی . البته گاهی هم هر دو یعنی گاهی هم دردوره ای از زندگی اورانوس انها قویتر است و در سنین بالاتر سترن در انها بروز می کند. آکواریوس اورانوسی صبر ندارد و وقتی عصبی میشوند زود خشمگین میشوند برق فشار قوی آنها را میگیرد و برق آنها دیگران را و دنیا را به هم میریزند‌ اگرچه زود هم آرام میشود و انگار نه انگارکه خبری شده ،انعطاف ناپذیر و لجباز، میتوانند به سردی و بی‌ احساسی‌ ساترن باشند یا احساسی‌ احمقانه عمل کنند در حالیکه میدانند نباید آن کار را انجام دهند. آکواریوس های سترنی می توانند بسیار سنتی و خشک و سخت گیر و دل سنگ باشند.

نشان های زودیاک

نشان های زودیاک

نشان های زودیاکنشان ماهی :

عنصر:آب
سیاره حاکم: نپتون ( حاکم مدرن) و ژوپینر(حاکم قدیم و باستانی)
ماهیت انرزی نشان : زنانه
از نشان های : متغیر
آناتومی و بیماری های مستعد: ماهی حاکم کف پا و سیستم ایمنی ماست. ماهی ها مستعد آنفلوانزا، سرما خوردگی، مشکلات مربوط به ناحیه کف پا مثل کف پای صاف و مشکلات انگشتان، بیماری‌های غدد و هورمونی , بیماری‌های سیستم ایمنی بدن هستند. چون امواج را به راحتی جذب می کنند و بسیار حساس هستند دچار بیماری های روحی و شکمی از شدت استرس میشوند. ماهی ها به شدت باید از افراد منفی دوری کنند.

نقاط قوت: دلسوز و دلرحم، هنری، الهامی و احساسی‌، ملایم، با آگاهی‌ معنوی
ماهی ها از خود گذشته هستند و بی توقع برای دیگران همه فداکاری می کنند ( این مشخصه آنها برای دیگران خوب است اما برای خودشان متاسفانه گاهی این از خودگذشتگی از حد می گذرد و اجازه سوئ استفاده به دیگران می دهد.ماهی بیش از حد تصور شما خلاق است و قدرت تصویرسازی در رویا دارد. ماهی به دنبال کیفیت و عمق است نه کمیت. برای ماهی درون شما مهم است. ماهی عاشق عشق ورزی است و همه را فدای عشق می کند. بسیار انعطاف پذیر است و با همه پرسنالیتی ها کنار می آید و با هر شرایطی سازگار می شوند و وقتی تصمیم به انجام بگیرند توانایی انجام هر کاری که بخواهند دارند. هنرمندانی بی مانند هستند بخصوص در موزیک، فیلم، عکاسی، نقاشی و رقص بخصوص رقص های کلاسیک.
نقاط ضعف: ترسو، زود اعتماد می‌کند، از واقعیت فرار می‌کند، به راحتی قربانی شرایط و افراد میشود،به راحتی قادر به انتخاب مسیر. تصمیم گیری نیست.ماهی از تنها ماندن استرس می گیرد و حتی فکر آن هم نگرانش می کند.اگرچه گاهی بی نهایت احساس نیاز به تنها بودن می کنند.ماهی‌ دوست دارد: مسائل معنوی و روحانی، شمع و عود، هنر ( موزیک، شعر و مدیای تصویری)ماهی‌ دوست ندارد: انتقاد، ظلم و نامهربانی.ماهی‌‌ها بسیار کمک کننده هستند و قدرت تحمل بالایی دارند.هنرمند، حساس، مهربان، دلسوز، رویایی و گاهی خیالاتی، خلّاق، عرفانی، همدل، مراقبت کننده، غم خورنده ، رمانتیک و احساساتی.
به راحتی‌ تحت تاثیر انرژی محیط قرار میگیرند و آنرا جذب میکنند، به همین دلیل همیشه باید حتا الأمکان از منفی‌ دوری کنند.ماهی‌‌ها همیشه دوگانگی در خود دارند. خیلی‌ راحت دروغ را می‌پذیرند چون دوست داردند خوش باور باشند.با تاروس، خرچنگ و عقرب و کپریکورن سازگاری دارند، به خوشه زیاد جذب میشوند اگر چه با هم تضاد‌های بسیار دارند

نشان های زودیاک

نشان های زودیاک

نشان های زودیاک
enemad-logo
error: Content is protected !!